ZERO GRAVITY 16-106-19 16-106-19 Double Bubble Windscreen dark smoke - gsxr6/7/1
ZERO GRAVITY | SKU:
16-106-19
Regular price
$119.95
Unit price
Unavailable
Shipping calculated at checkout.
ZERO GRAVITY 16-106-19 16-106-19 Double Bubble Windscreen dark smoke - gsxr6/7/1 is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
ZERO GRAVITY | SKU:
16-106-19
Regular price
$119.95
Unit price
Unavailable
Shipping calculated at checkout.
ZERO GRAVITY 16-106-19 16-106-19 Double Bubble Windscreen dark smoke - gsxr6/7/1 is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Features
- Developed by Zero Gravity R&D in '95 for Team ZG's race bikes
- Formed with a wedge-shaped bubble in the center of the windscreen
- Provides superior aerodynamics for rider tucked behind the windscreen
Specs
| Color/Finish | Dark Smoke |
| Type | Sport Bike |
| Height | 14" |
| Model | Double Bubble |
| Units | Each |
| Product Name | Windshield |
| Material | Acrylic (PMMA) |
| Thickness | 3 mm |
| Base Color | Gray |
| Height | 35,5 cm (14") |
| Mounting Style | Detachable |
| Riding Style | Street |
| 2000-2003 | Suzuki | GSX-R 750 |
| 2001-2002 | Suzuki | GSX-R 1000 |
| 2001-2003 | Suzuki | GSX-R 600 |
Fitment Disclosure
This quick reference fitment information is provided to direct you to our catalog information and the manufacturer's information. Consult manufacturer publication(s) and/or website(s) for specific fitment and application information and other important information. This fitment information is based upon the stock version of the motorcycle or unit referenced and any accessory added or other modification could invalidate the quick reference information provided.Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
