SADDLEMEN 3501-2366 L870-23-21105 Saddlebag Lid Covers tri-gripper - silver stitch - flh/flt '23-'25
SADDLEMEN | SKU:
3501-2366
Regular price
$140.00
Unit price
Unavailable
Shipping calculated at checkout.
SADDLEMEN 3501-2366 L870-23-21105 Saddlebag Lid Covers tri-gripper - silver stitch - flh/flt '23-'25 is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
SADDLEMEN | SKU:
3501-2366
SADDLEMEN 3501-2366 L870-23-21105 Saddlebag Lid Covers tri-gripper - silver stitch - flh/flt '23-'25
Regular price
$140.00
Unit price
Unavailable
Shipping calculated at checkout.
SADDLEMEN 3501-2366 L870-23-21105 Saddlebag Lid Covers tri-gripper - silver stitch - flh/flt '23-'25 is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Features
- Materials and design perfectly match Saddlemen RoadSofa and Step-Up seats
- Protect bagger saddlebag lids with these perfectly fitted lid covers
- The soft backside is gentle on paint
- Durable, weather impervious exterior keeps away road debris, boot scuffs, and other damage to expensive bags
- Left and right saddlebag lid covers feature Saddlehyde material
- Made in the USA
Specs
| Color/Finish | Silver |
| Style | Tri-Gripper Panels |
| Riding Style | Street |
| Color/Finish | Black |
| Height | 3" |
| Length | 26" |
| Material | Saddlehyde™ |
| Model | Roadsofa™ |
| Type | Saddlebag |
| Product Name | Lid Cover |
| Units | Pair |
| Width | 11" |
| Model | Step-Up |
| Base Color | Black |
| Decoration | Silver Stitching |
| 2023-2025 | Harley-Davidson | CVO Road Glide FLTRXSE |
| 2023 | Harley-Davidson | CVO Road Glide Limited FLTRKSE |
| 2023-2025 | Harley-Davidson | CVO Street Glide FLHXSE |
| 2024-2025 | Harley-Davidson | CVO Road Glide ST FLTRXSTSE |
| 2024-2025 | Harley-Davidson | Electra Glide Police FLHTPI |
| 2024 | Harley-Davidson | Electra Glide Ultra Limited FLHTK |
| 2024-2025 | Harley-Davidson | Road Glide FLTRX/FLTRXS |
| 2024 | Harley-Davidson | Road Glide Limited FLTRK |
| 2024-2025 | Harley-Davidson | Road Glide Police FLTRXP |
| 2024-2025 | Harley-Davidson | Street Glide FLHX/FLHXS |
| 2025 | Harley-Davidson | CVO Road Glide RR FLTRXRRSE |
| 2025 | Harley-Davidson | Electra Glide Police FLHTP |
| 2025 | Harley-Davidson | Street Glide Ultra FLHXU |
Fitment Disclosure
This quick reference fitment information is provided to direct you to our catalog information and the manufacturer's information. Consult manufacturer publication(s) and/or website(s) for specific fitment and application information and other important information. This fitment information is based upon the stock version of the motorcycle or unit referenced and any accessory added or other modification could invalidate the quick reference information provided.Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
