SADDLEMEN 0822-0697 051321107 Contoured Sissy Bar Pad tri-gripper - gold stitch
SADDLEMEN | SKU:
0822-0697
Regular price
$114.00
Unit price
Unavailable
Shipping calculated at checkout.
SADDLEMEN 0822-0697 051321107 Contoured Sissy Bar Pad tri-gripper - gold stitch is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Features
- Pad is designed to fit and bolt up using the original H-D factory and most aftermarket (5" width) sissy bar layouts
- Two chrome plated universal brackets are included for sissy bars that don't have permanent mounting holes
- Made in the USA
Specs
| Color/Finish | Black |
| Height | 8" |
| Riding Style | Street |
| Style | Contour |
| Decoration | Gold Stitching |
| Base Color | Black |
| Material | Saddlehyde™ |
| Style | Universal |
| Color/Finish | Gold |
| Style | Half-Moon |
| Thickness | 2" |
| Units | Each |
| Decoration | Gripper |
| Product Name | Sissy Bar Pad |
| Width | 10" |
Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
