Features
- Large bag designed to carry everything needed for a long trip on the road; bag depth expands 2-1/2" to meet just about any cargo need
- Fully adjustable sissy bar mounting system goes on in seconds over any size and style sissy bar pad; once adjusted for your size pad, you never need to adjust it again
- Rigid construction holds bag shape even when empty
- R850 roll bag included for extra cargo capacity; top cargo straps mount included roll bag or strap on jacket, rain gear, etc.
- Top carry handle, backpack straps and shoulder strap for easy toting off bike
- Internal office organizer and lockable zipper pulls and buckles
- Constructed of UV-, water- and weather-resistant 1200-denier SaddleTuff™ and leather-like, maintenance-free SaddleHyde™ panels
- Expands to 15" D
Specs
| Closure | Buckle |
| Model | S3200DE Deluxe |
| Product Name | Sissy Bar Bag |
| Riding Style | Street |
| Base Color | Black |
| Width | 20" |
| Finish | Chrome |
| Height | 21" |
| Mounting Position | Rear |
| Color/Finish | Black |
| Depth | 12-1/2" |
| Units | Each |
| Closure | Zipper |
| Color/Finish | Chrome |
| Material | Synthetic Leather |
| Volume | 57.4 liter |
Part Notes
- All sissy bar bags must be supported by a luggage rack.
Fitment Disclosure
This quick reference fitment information is provided to direct you to our catalog information and the manufacturer's information. Consult manufacturer publication(s) and/or website(s) for specific fitment and application information and other important information. This fitment information is based upon the stock version of the motorcycle or unit referenced and any accessory added or other modification could invalidate the quick reference information provided.Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.





