SADDLEMEN 0822-0483 0411SDC Sissy Bar Pad - Lattice Stitched - Black
SADDLEMEN | SKU:
0822-0483
Regular price
$103.00
Unit price
Unavailable
Shipping calculated at checkout.
SADDLEMEN 0822-0483 0411SDC Sissy Bar Pad - Lattice Stitched - Black is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Features
- Pad can be mounted using OEM/aftermarket bolt pattern or can mount using brackets
- Mounts to Harley-Davidson accessory sissy bars and most popular aftermarket brands with 5" width
- Perfect match for a variety of Saddlemen seats
- Made in the U.S.A.
Specs
| Product Name | Sissy Bar Pad |
| Style | Gravestone |
| Model | Pro Series SDC Performance |
| Base Color | Black |
| Color/Finish | Black |
| Decoration | Lattice Stitched |
| Width | 6-1/2" |
| Height | 11" |
| Thickness | 1-1/2" |
| Features | Includes Bracket |
| Units | Each |
| Riding Style | Street |
Fitment Disclosure
This quick reference fitment information is provided to direct you to our catalog information and the manufacturer's information. Consult manufacturer publication(s) and/or website(s) for specific fitment and application information and other important information. This fitment information is based upon the stock version of the motorcycle or unit referenced and any accessory added or other modification could invalidate the quick reference information provided.Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.
