DANNY GRAY 0802-0668 20-311 Weekday™ 2-Up XL Seat — Smooth - Softail '00-'06
DANNY GRAY | SKU:
0802-0668
Regular price
$399.95
Unit price
Unavailable
Shipping calculated at checkout.
DANNY GRAY 0802-0668 20-311 Weekday™ 2-Up XL Seat — Smooth - Softail '00-'06 is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
DANNY GRAY | SKU:
0802-0668
Regular price
$399.95
Unit price
Unavailable
Shipping calculated at checkout.
DANNY GRAY 0802-0668 20-311 Weekday™ 2-Up XL Seat — Smooth - Softail '00-'06 is backordered and will ship as soon as it is back in stock.
Note:
- Not for FXSTD/FLSTN.
Features
- The natural leather inserts are able to breathe while the vinyl sides keep their shape in the high-stress points
- Low profile in the driver's portion, this 2-up seat has a substantial pillion seat for the passenger
- Made in the U.S.A.
Specs
| Product Name | Seat |
| Type | 2-Up Seat |
| Model | Weekday XL |
| Base Color | Black |
| Material | Vinyl / Leather |
| Decoration | Smooth |
| Overall Seat Length | 29" |
| Driver Seat Length | 17" |
| Driver Seat Width | 13" |
| Rear Seat Length | 12" |
| Rear Seat Width | 9-1/2" |
| Features | Fits Stock Tank |
| Units | Each |
| Riding Style | Street |
| 2000-2006 | Harley-Davidson | Softail Fat Boy FLSTF |
| 2000-2007 | Harley-Davidson | Softail Heritage Classic FLSTC |
| 2000-2005 | Harley-Davidson | Softail Night Train FXSTB |
| 2000-2005 | Harley-Davidson | Softail Springer FXSTS |
| 2000-2005 | Harley-Davidson | Softail Standard FXST |
| 2001-2006 | Harley-Davidson | Softail Fat Boy FLSTFI |
| 2001-2006 | Harley-Davidson | Softail Heritage Classic FLSTCI |
| 2001-2005 | Harley-Davidson | Softail Night Train FXSTBI |
| 2001-2005 | Harley-Davidson | Softail Springer FXSTSI |
| 2001-2005 | Harley-Davidson | Softail Standard FXSTI |
| 2005 | Harley-Davidson | 15th Anniversary Fat Boy FLSTF |
Fitment Disclosure
This quick reference fitment information is provided to direct you to our catalog information and the manufacturer's information. Consult manufacturer publication(s) and/or website(s) for specific fitment and application information and other important information. This fitment information is based upon the stock version of the motorcycle or unit referenced and any accessory added or other modification could invalidate the quick reference information provided.Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.


