Features
- Compact size makes it easy to live with and it holds a surprising amount
- A charging cord easily slips through the hidden seam in the front of the bag
- UV-treated 1680D denier ballistic nylon exterior
- High-powered magnets attach the bag securely to metal tanks
- Main compartment holds two 12-ounce cans
- Lid features fleece-lined phone slot with touch-friendly clear panel for smart phone operation
- Hi-vis orange nylon interior makes spotting contents easier
- Hidden seam in front for routing charging cables
- Carrying handle provides easy portage
- Dimensions: 8" long x 5.5” wide (front) 4.5" wide (rear) x 4" tall (front) x 2" tall (rear)
- Friction between the bag and your gas tank is unavoidable—light scuffing to the paint can and will occur, so keep the tank and bag clean and free from debris.
Specs
| Product Name | Tank Bag |
| Type | Mini |
| Color/Finish | Black |
| Closure | Zipper |
| Color/Finish | Orange |
| Features | Handle |
| Height | 4" |
| Material | Nylon |
| Model | EXFIL-2 |
| Units | Each |
| Base Color | Black |
| Mounting Style | Magnetic |
| Length | 8" |
| Riding Style | Street |
| Width | 5-1/2" |
Fitment Disclosure
This quick reference fitment information is provided to direct you to our catalog information and the manufacturer's information. Consult manufacturer publication(s) and/or website(s) for specific fitment and application information and other important information. This fitment information is based upon the stock version of the motorcycle or unit referenced and any accessory added or other modification could invalidate the quick reference information provided.Payment & Security
Payment methods
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.












